SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2016


Seriál výletů s názvem Krajem vína vám v roce 2016 už popáté nabídne to nejlepší z vinařské cykloturistiky, a postupně vás během roku zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy. Objevíte krásu sluncem zalité krajiny, zažijete přátelskou atmosféru při setkání s vinaři a odhalíte tajemství vína přímo ve sklepech a sklepních uličkách. Poznejte s námi Moravské vinařské stezky ze sedla kola nebo jen tak pěšky - VYBÍREJTE Z 12 VÝLETŮ!
Každá z akcí vám nabídne jeden nebo více okruhů, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak méně zkušení nebo rodiče s dětmi.
 

062-MVS-Archiv_Nadace_Partnerstvi.JPG

 

 

AKCE SERIÁLU KRAJEM VÍNA 2016

30. 4.  Na kole vinohrady Uherskohradišťska /Uherské Hradiště/

11. ročník symbolického otevírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hod. na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti registrací účastníků. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy různé délky a náročnosti, vedoucí přes oblast Uherskohradišťska. Kromě vinných sklípků můžou cyklisté navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností.  Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o zajímavé „dojezdové“ ceny.


14. 5.  Májové putování okolím Modrých Hor /Velké Pavlovice/

Druhou květnovou sobotu proběhne ve Velkých Pavlovicích a okolních Modrých Horách jeden z tradičních nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budete moci putovat zvlněnou vinařskou krajinou s dalekými výhledy, zažít atmosféru jara mezi vinicemi a ochutnat vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Putování zakončíme tentokrát na vinném koštu v Němčičkách, kde vás kromě ochutnávek vína čeká folklórní program, místní speciality i oblíbené losování o ceny. A pokud budete chtít zůstat přes noc, zveme vás na příjemný večer na rozhledně Slunečná, kde se můžete zaposlouchat do táhlých zpěvů mužáckých sborů z Modrých Hor.

 

21. 5.  Otevírání Lichtenštejnských stezek /Břeclav/

I v letošním roce proběhne Otevírání Lichtenštejnských stezek - tentokrát v novém hávu s novým pořadatelem. Akce se koná v sobotu 21. května, bližší informace přineseme na konci února.
 

4. 6.  Kraj kvetoucí révy /Velké Němčice/

Sdružení vinařů Velké Němčice a vinaři z Uherčic, Starovic a Křepic vás sobotu 4. 6. srdečně zvou do otevřených sklepů v Kraji kvetoucí révy. Pro účastníky bude od 9.30 hod. připravena značená trasa mezi sklepy,  vinicemi a obcemi v délce cca 30 km se zastávkami ve sklepech. V nich budete mít možnost do 16,00 hod. sbírat razítka a v 17.00  hod. se účastnit soutěže. V 17,00 hod. proběhne v Rodinném vinařství U Samsonů slosování o ceny.


11. 6.  Putování po vinařských stezkách Kyjovska /Kyjov/

Druhou červnovou sobotu vás zveme do Kyjova a okolí na putování po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady, poznat tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Výlet tentokrát zakončíme přímo v Kyjově na Dni otevřených sklepů, kde navštívíte vinné sklípky v okolí historického kyjovského náměstí, vychutnáte si pohostinnost místních vinařů, poslechnete si cimbálovou muziku a také můžete vyhrát některou z cen v tradičním závěrečném slosování.
 

11. 6.  Hudba na kole /Lednicko-valtický areál, dolnorakouský Weinviertel/

V sobotu 11. června 2016 pro vás festival Concentus Moravie ve spolupráci s Nadací Partnerství připravuje cyklisticko-hudební lahůdku - putování na kole po atraktivních místech Lednicko-valtického areálu a okolí, kde pro Vás bude připraveno 12 hudebních zastavení s ochutnávkou různých hudebních žánrů od klasiky přes jazz a world music až po lidovou hudbu. Protagonisty hudebních zastavení budou umělci, které speciálně pro Hudbu na kole vybraly hudební instituce Jihomoravského kraje. Centrem cyklistického dne je Lednicko-valtický areál a přilehlá část rakouského Weinviertelu (Mikulov-Valtice-Poysdorf). Místa hudebních zastevní budou upřesněna.

 

25. 6. Expedice krajem André /Hustopeče/

Obce na rozšířené trase cyklostezky Krajem André zvou všechny příznivce pohodové vinařské cykloturistiky na devátý ročník putování půvabným krajem, kde vznikla odrůda André. Čekají na vás 4 různě dlouhé trasy, ve všech obcích otevřené vinné sklepy, které nabídnou k ochutnání místní vína a jiné krajové speciality,  a také soutěže o ceny pro děti i dospělé.

 

16. 7.  Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska /Dolní Věstonice/

Třetí červencovou sobotu jsme pro vás v rámci seriálu Krajem vína připravili úplnou novinku – letní putování po vinařských stezkách totiž tentokrát zamíří poprvé přímo pod Pálavu, do vinorodých vesniček jako jsou Dolní a Horní Věstonice či Perná, Bavory nebo Dolní Dunajovice. Výlet je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi!  Vybrat si můžete ze 3 různě náročných okruhů, na nichž vás čekají zastávky ve vinných sklepech, u atraktivních památek či místních zajímavostí. Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte víno přímo z rukou vinařů a vyhrajte zajímavé ceny v cíli – třeba vína z regionu či cyklodoplňky Moravských vinařských stezek. 

 

3. 9.  Na kole kolem vinohradů /Hodonínsko, Skalicko (SK)/

Zveme všechny milovníky cyklistiky a dobrého vína na přeshraniční moravsko – slovenskou cyklojízdu po vinařských stezkách. Trasa povede po Skalické vinárské cestě, která propojuje tradiční vinařské oblasti
Moravy a Záhoria. Na trase vás čekají zastávky ve vinných „búdach“ i dalších zajímavých místech – třeba v barokním hřebčíně v Kopčanech, na holíčském zámku či ve skalických vinohradech. Kromě vína budete moci okoštovat i místní speciality a dobroty.

 

10. 9.  Putování za burčákem po Modrých Horách /Velké Pavlovice/

Putování pěšky i na kole krásnou podzimní přírodou s chutí burčáku mezi vinohrady a sklípky se zakončením na tradiční vinařské akci Zarážení hory ve Vrbici. Během výletu bude možné opět sbírat razítka na šesti stanovištích ve Velkých Pavlovicích, Němčičkách, Bořeticích, Kobylí a Vrbici.


24. 9.  Tour de burčák na Znojemsku /Znojmo/

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Na výběr budete mít opět z několika tras různé náročnosti pro pěší i cyklisty, a na nich připravené zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde budete moci ochutnat znojemský burčák z rukou vinařů. Tour de burčák zakončíme tradičně na Burčákovém dni Znovínu v Louckém klášteře.


8. 10.  Na kole vinohrady Uherskohradišťska /Uherské Hradiště/

11. ročník symbolického zavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hod. na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy různé délky a náročnosti, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska.  Kromě vinných sklípků můžou cyklisté navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o „vinné“ i „nevinné“ ceny.

 

ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2015


ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2014


ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2013


ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2012

                                    Tento projekt finančně podpořili


           JMK_logo_2010_250.jpg                    


Partneři seriálu Krajem vína 2016

 

 Mediální partneři akcí Krajem vína 2016
 

  CRo-Brno1.jpg
 • 23.6.2016
  Služby otevřených sklepů nabízí ...

  Objevili jste již na jižní Moravě ta zvláštíní a krásná místa, kde ...

   
  16.5.2016
  Velkomoravské stezky 2016 – na k...

  Velkomoravské stezky 2016 – na kole po stopách věrozv...

   
  Všechny aktuality
 • červenec 2016
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  6
  7
  8
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Všechny akce
 • Anketa
  Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte? Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte?