SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2013


Seriál 10 výletů s názvem Krajem vína 2013 vás postupně zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy. Objevíte krásu sluncem zalité krajiny, zažijete přátelskou atmosféru při setkáni s vinaři a odhalíte tajemství vína přímo ve slepech a sklepních uličkách. Poznejte s námi Moravské vinařské stezky ze sedla kola nebo jen tak pěšky.
 

 

Každá z akcí vám nabídne jeden nebo více okruhů, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak méně zkušení nebo rodiče s dětmi. Na trasách jsou připraveny zastávky ve vinných sklepech nebo na atraktivních památkách. V cíli výletů budete odevzdáním soutěžního pasu zařazeni do slosování o vína z regionu a cyklodoplňky Moravských vinařských stezek.

Pokud se zúčastníte alespoň pěti akcí z celkových deseti, budete moci vyhrát hlavní cenu seriálu kolo Amulet, dresy Moravských vinařských stezek od KALAS Sportswear nebo cyklonavigace Smart Maps.


 

AKCE SERIÁLU KRAJEM VÍNA 2013


27.4. - Na kole vinohrady Uherskohradišťska a Uherskobrodska (Uherské Hradiště, Uherský Brod)

Po zahájení odstartují jednotlivé trasy z Uherského Hradiště a Uherského Brodu. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o zajímavé „dojezdové“ ceny.


4.5. - Otevírání Lichtenštejnských stezek (Břeclav - Poštorná)

V sobotu 4. května již podeváté slavnostně otevřeme Lichtenštejnské stezky. Připravujeme pro vás opět dvě trasy na kole, ta delší povede opět také přes kousek Rakouska. Cílem je navštívit památky na Lichtenštejnských stezkách a v cíli oslavit jaro s country skupinou Wráwor a řadou atrakcí pro děti.
Chci vědět víc

18.5. - Májové putování Modrými horami a okolím (Velké Pavlovice)

Třetí květnovou sobotu jsme pro vás připravili jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách Velkopavlovicka. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru jara mezi vinicemi, nahlédnout do místních sklepů a vyhrát zajímavé ceny.
Chci vědět víc

1.6. - Kraj kvetoucí révy (Velké Němčice)

V sobotu 1.6. vás srdečně zveme do otevřených sklepů v Kraji kvetoucí révy. Pro cyklisty bude od 9.30 h připravena značená nenáročná trasa Kraj kvetoucí révy o délce cca 30 km se zastávkami ve sklepech.
Chci vědět víc

8.6. - Po vinařských stezkách Strážnicka s Českým rozhlasem Brno (Strážnice)

Druhou červnovou sobotu vás na Strážnicku čeká další z výletů po vinařských stezkách. Pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny.
Chci vědět víc

29.6. - Expedice krajem André (Hustopeče)

Putování po vinařské stezce krajem, kde vznikla odrůda André. Stezka nabízí na 10 zastavení. Bohatý doprovodný program s možností ochutnávek vína a jiných krajových specialit. Soutěž o ceny pro děti i dospělé.
Chci vědět víc

3.8. - Letní putování po vinařských stezkách Lednicko-valtického areálu (Valtice)

První sobotu v srpnu vás přivítáme ve Valticích, kde vám ukážeme nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu - jako vždy budou připraveny trasy pro cyklisty i pěší, ochutnávky vína ve sklepech, místních specialit i soutěž o ceny.
Chci vědět víc

 

7.9. - Putování za burčákem po Modrých Horách (Velké Pavlovice)

Dobrovolný svazek obcí Modré Hory zve všechny vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky na podzimní putování mezi vinohrady a sklípky s chutí burčáku. Doporučená trasa pro pěší i cykloturisty je značená cyklostezka Modré Hory.
Chci vědět víc

 

21.9. - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska (Znojmo)

Předposlední sobotu v září pojedeme za burčákem! Do vyhlášených obcí na Znojemsku zveme turisty pěší i na kole a zavedeme vás i do vinohradů, do sklepů, k Louckému klášteru a na mnoho dalších míst, kde poteče burčák proudem.
Chci vědět víc

5.10. - Na kole vinohrady Uherskohradišťska (Uherské Hradiště)

Registrace účastníků začne v 8.30 hod. na Masarykově náměstí. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy vedoucí přes oblast Uherskohradišťska a Uherskobrodska. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program.ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2012

Podívejte se na seznam vylosovaných výherců seriálu Krajem vína 2012
 Generální partner Greenways                                    Tento projekt podpořil Jihomoravský kraj

                                 JMK_logo_2010_250.jpg        


Partneři akcí Krajem vína 2013

 

Kalas-logo-male.jpgMediální partneři akcí Krajem vína 2013
 

podlouhle_logo_s_Rock_a_Sport_2.jpg 150-Cykloportal-rgb-nasvetle.jpg CRo-Brno1.jpg