KRAJEM VÍNA 2013

Májové putování Modrými horami a okolím

Kdy: 18. května 2013 (možnost registrace 9-11 h, oficiální start v 10 h)

Kde: Velké Pavlovice, Ekocentrum Trkmanka (mapa)

Kontakt: Nadace Partnerství, Luboš Kala, tel. 777 184 172, lubos.kala@nap.cz


Plakat-Majove-putovani-Modrymi-horami-a-okolim-web.jpgPřijeďte třetí květnovou sobotu do Velkých Pavlovic, kde jsme pro vás v okolních Modrých Horách připravili jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budete moci zažít atmosféru jara mezi vinicemi, objevit tajemství vinných sklepů a vyhrát zajímavé ceny. A pozvěte i své přátele a známé!

Start
Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 18.5.2013 na registraci do Ekocenta Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 11 hodinou. Oficiální start je stanoven na 10 hodin.

Cyklopasy
Startovné činí 90 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let. V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou a cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst. Účastníci sbírají na zastávkách trase do cyklopasu razítka, v cíli vyplní adresu a odevzdají slosovatelný kupon. Ve slosování lze vyhrát zajímavé ceny: balení vín, cyklodresy a trička Moravských vinařských stezek, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy, cyklonavigace atd.

Trasy a zastávky
Připravili jsme pro vás dvě trasy pro cyklisty (43 km a  24 km) a jednu speciálně pro pěší (15 km). Na jednotlivých trasách jsou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodiny, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené.

Trasy:

  • Pro pěší (15 km, mapa)
  • Pro malé cyklisty (24 km, mapa)
  • Pro velké cyklisty (43 km, mapa)


Zastávky (razítkovací místa):

Kost-vin-s-vecerni-majovou-zabavou-18-5-2013-pozvanka.jpg

Cíl

V cíli v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích ochutnáte místní speciality i víno v tamních sklepech Františka Lotrinského. Připraveno je i krátké odpočinkové divadelní představení. Losování cyklopasů o ceny proběhne cca v 17.30 h.

Možnosti ubytování


Doprava

Tisková zpráva ke stažení

Pořadatelé
NAP_barevne_tagline-CMYKm.jpg Modre_hory_logom-(1).jpg logo_ekocentrum-m.jpg 


Partneři akce a seriálu akcí Krajem vína 2013
Kalas-logo-male.jpg  
SMlogo-color-negativm.jpg podlouhle_logo_s_Rock_a_Sport_2.jpg 150-Cykloportal-rgb-nasvetle.jpg
CV_2008m.jpg CRo-Brno-Z-CMYKm-(1).jpg vina_z_moravy_598m.jpg


 

Tento projekt podpořil Jihomoravský kraj
JMK_logo_2010_250.jpg