KRAJEM VÍNA 2013

Po vinařských stezkách Strážnicka s Českým rozhlasem Brno

Kdy: 8. června 2013 (možnost registrace 9-11 h, oficiální start v 10 h)

Kde: Strážnice, nám. Svobody (mapa)

Kontakt: Nadace Partnerství, Luboš Kala, tel. 777 184 172, lubos.kala@nap.cz


A2_cyklo_plakat_m.jpgDruhou červnovou sobotu jsme pro vás v okolí hlavního města folklóru a dobrého vína - Strážnice - připravili jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru mezi vinicemi, objevit tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality a vyhrát zajímavé ceny.
A pozvěte i své přátele a známé!

Start
Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 8.6.2013 na registraci na náměstí Svobody do Strážnice. Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 11 hodinou. Oficiální start je stanoven na 10 hodin.

Cyklopasy
Startovné činí 90 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let. V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou a cyklopas s mapou tras a razítkovacími místy. Účastníci sbírají na trase do cyklopasu razítka, v cíli vyplní adresu a odevzdají slosovatelný kupon. Ve slosování lze vyhrát zajímavé ceny: balení vín, cyklodresy a trička Moravských vinařských stezek, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy, cyklonavigace atd.

Trasy a zastávky
Připravili jsme pro vás dvě trasy pro cyklisty (43 km a  27 km) a jednu speciálně pro pěší (16 km). Na jednotlivých trasách jsou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodiny, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené.

Trasy:

  • Pro pěší (16 km, mapa)
  • Pro malé cyklisty (27 km, mapa)
  • Pro velké cyklisty (43 km, mapa)


Zastávky (razítkovací místa):


Cíl
Otevrene-sklepy-Straznicka.jpgV cíli výletu se můžete těšit na pohodové posezení u cimbálky a ochutnávku vín v pohádkovém areálu petrovských Plžů, kde se budou konat Otevřené sklepy Strážnicka. Pro účastníky výletu bude vstupné zdarma, pouze si v případě zájmu zakoupí kupony na degustace. Losování cyklopasů o ceny proběhne cca v 17.30 h.

Možnosti ubytování


Doprava

  • Na kole - do místa startu - Strážnice - vás zavede Strážnická vinařská stezka
  • Vlakem - www.idos.cz - pro účastníky na trati Brno - Slavkov - Bučovice - Kyjov - Vracov - Bzenec - Veselí nad Moravou budou připraveny cyklovozy ve spěšných vlacích:
  • Sp 1721 Brno hl.n. 7:35 - Veselí nad Moravou 9:00 (pak cca 7 km do Strážnice po vlastní ose)
    Sp 1734 Veselí nad Moravou 19:01 - Brno hl.n. 20:33   
  • Autem - www.mapy.cz

Tisková zpráva ke stažení
 

S Českým rozhlasem Brno po vinařských stezkách
 


 
Pořadatelé
NAP_barevne_tagline-CMYKm.jpg CRo-Brno-Z-CMYKm-(1).jpg Logo-MVSm.jpg znak-straznice.png VINARISTRAZNICKA_logomodre.jpg


Partneři akce a seriálu akcí Krajem vína 2013
Kalas-logo-male.jpg
SMlogo-color-negativm.jpg podlouhle_logo_s_Rock_a_Sport_2.jpg 150-Cykloportal-rgb-nasvetle.jpg
CV_2008m.jpg vina_z_moravy_598m.jpg  


 

Tento projekt podpořil Jihomoravský kraj
JMK_logo_2010_250.jpg