Cyklistický okruh Stará hora začíná v Mikulově a vede přes Bavory, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí do vinic na Staré hoře v Novosedlech, kterými prochází naučná stezka doprovázena panely, které popisují přímo na místě pěstované odrůdy vín. Odtud cyklotrasa pokračuje do Dobrého Pole, Březí a zpět do Mikulova. Na trase si turisté prohlédnou vinice pod Pálavou, mohou navštívit vinařství a blíže se seznámí s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska. V Novosedlech je čeká prohlídka naučné stezky Stará Hora s možností návštěv a prohlídky vinařství Marcinčák, nebo vinařství Kovacs, kde mohou vidět výrobu vína a celoročně ochutnat znamenitá vína.
 

Zajímavosti na trase

  • Bavory
    Vápencové bradlo Stolová hora s nezaměnitelným tvarem vrcholové partie. Stepní vegetace je zastoupena mimo jiné tařicí skalní, koniklecem velkokvětým, hvozdníkem péřitým, kosatcem nízkým a písečným, kostřavou waliskou, ostřicí nízkou, sinokvětem měkkým a šalvějí habešskou, která neroste nikde jinde v České republice.
  • V degustační místnosti pro Vás máme připraven široký sortiment našich predikátních vín, které zde můžete zakoupit nebo jen ochutnat, řízené degustace a různé soutěže spojené s vínem. Naše prostory se náramně hodí také pro různé firemní večírky a rodinné oslavy, které pro Vás můžeme připravit „na klíč“.
  • Dolní Dunajovice
    Původní stepní porosty roztroušeny v menších plochách mezi vinicemi. Z rostlinných druhů je vzácná mandloň nízká, katrán tatarský, třemdava bílá, kosatec nízký. Hnízdiště četných druhů zpěvného ptactva.
  • NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. vždy bylo a stále je průkopníkem moderních technologií i designu, a to již od roku 2005.

Naučná stezka Stará hora

Trasa naučné stezky vede vinicemi ve viniční lokalitě Stará hora, což je vrch nedaleko Novosedel, z jehož vrcholku je výjimečný rozhled do krajiny pod Pálavou. Celková délka okruhu naučné stezky je 3,5 kilometru. Ve vinicích je umístěno celkem 11 informačních panelů, které obsahují informace a zajímavosti o historii a současnosti pěstování révy v tradiční vinařské obci Novosedly, popis odrůd rostoucích ve zdejších vinicích, podrobnosti o vinařství, vinohradnictví, vinařském zákoně a také o správné degustaci vína.

Více o naučné vinařské stezce Stará Hora v Novosedlech naleznete na: www.novosedlynamorave.cz/vinarstvi/stezka.html

Zveme vás na vinařské stezky na MikulovskoToto video bylo vytvořeno v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který podpořila Evropská unie.
 Spojeni-log-mini.jpg

 

Tipy na výlet

Charvátskými vinicemi na Starou horu

 

Za vyhlídkami Modrých hor

 

Délka:

36 km

Obtížnost:

Trasa vhodná pro všechny kategorie cyklistů.

Povrch:

61 % silnice se slabým automobilovým provozem, 39 % cyklostezky a zpevněné cesty

Trasa ke stažení:

Akce

Zobrazit kalendář

Služby na trase

Zobrazujeme vybrané služby v okolí

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2020 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.