Krajem vína - Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

Termín a lokalita

18. 7. 2020 9.00 - 18. 7. 2020 17.00
Dolní Věstonice

Organizátor

Nadace Partnerství
Dolní Věstonice
 515903121
Koupit startovní balíček

Třetí červencovou sobotu vás v Dolních Věstonicích a okolí čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli. Připravili jsme pro vás dvě trasy pro cyklisty a jednu pro pěší, na nichž vás čekají zastávky v tradičních vinařských sklípcích i u zajímavých turistických cílů. Letní putování krajinou s krásnými výhledy na Pálavu zakončíme v Dolních Věstonicích na Husím plácku, kde vás uchvátí hudbou, vínem i místními specialitami.

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 18. 7. 2020 na registraci do Dolních Věstonic na Husí plácek (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na vybranou trasu.

Startovní balíček
Startovní balíček stojí v předprodeji na e-shopu 180 Kč, na místě 200 Kč (předprodej končí v pátek 17. 7. ve 12 hodin v poledne). V ceně je zahrnuta degustační sklenička Moravských vinařských stezek s nosičkou a aktuální přelepkou, která slouží jako vstupenka. K balíčku dostanete zdarma startovní pas s mapou značených tras a razítkovacích míst. Kdo si zakoupí balíček až na místě a přijede v letošním triku kampaně Do práce na kole nebo s platnou jízdenkou IDS JMK (s datem akce nebo datem předchozího dne) dostane slevu 20% na startovní balíček.

Trasy
Připraveny jsou pro vás dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách jsou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín u vinařů stojí okolo 10 - 15 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodin, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.

  • dlouhá cyklotrasa (cca 45 km)
  • krátká cyklotrasa (cca 25 km)
  • pěší trasa (cca 12 km)
Okruh dlouhé trasy
(upřesníme brzy)
Okruh krátké trasy
(upřesníme brzy)
Okruh pěší trasy
(upřesníme brzy)

Zastávková místa
  • Start – Dolní Věstonice, Husí plácek: výdej startovních pasů.
  • Razítko 1 – 9 – bude upřesněno ve startovním pase, počet razítkovacích míst se zvyšuje s délkou trasy
na trase Vás čekají zastávková místa ve vinných sklípcích, u turistických atrakcí, kde sbíráte razítka do startovního pasu, můžete se občerstvit, ochutnat místní speciality, popovídat si s vinaři o zdejší výrobě vína a místních tradicích
  • Cíl - Dolní Věstonice, Husí plácek: od 14 hodin příjem startovních pasů s min. počtem razítek, v 17 hodin proběhne losování o ceny
  • Doprovodný program – Dolní Věstonice, Husí plácek: Otevřené sklepy věstonických vinařů, cimbálová muzika s posezením a nabídkou místních gastro specialit: 14:00 - 18:00 hod.

Kde se ubytovat?
 
Ubytování s bezplatnou úschovou kol v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni najdete na webu Cyklisté vítáni.
 
Pořadatelé
 
IDS_web-(2).PNG      
 
Tento projekt podpořili Jihomoravský kraj a Česká spořitelna
 
JMK_logo_2010_250.jpg  

Partneři seriálu akcí Krajem vína 2020
 
    Logo-MVSm.jpg     CV_2008m.jpg        
     

 
      
     
     

 

Koupit startovní balíček

© 1996 - 2020 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.