Krajem vína - Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Termín a lokalita

28.4.2018
Uherské Hradiště

Organizátor

Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu
Uherské Hradiště
572525525

13. ročník symbolického otevírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hod. na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Po zahájení se odstartují jednotlivé cyklistické stezky různé délky a náročnosti, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska. Součástí akce jsou dvě trasy pro pěší turisty.

Kromě vinných sklípků můžou cyklisté i turisté navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o „vinné“ i „nevinné“ ceny.

Kdy: 28. dubna 2018 (možnost registrace od 8.30 do 9.30 hod.)
Kde: Uherské Hradiště, Masarykovo náměstí (mapa)
Kontakt: MIC Uherské Hradiště, tel. 572 525 525, mic@uherske-hradiste.cz
 

Popis akce

13. ročník symbolického otevírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8:15 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti registrací účastníků. Cestou po stezkách vedoucích přes oblast Uherskohradišťska navštíví cyklisté kromě vinných sklípků také řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro všechny připravený bohatý kulturní program s losováním tomboly a malým vinným trhem.
 

Pro koho je akce určená

Protože nejde o závod a jednotlivé trasy mají různou délku i náročnost, je akce určená všem cyklistům bez rozdílu věku.
 

Registrace a startovné

Registrační poplatek je 50 Kč, děti do 15 let startují zdarma. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy různé délky a náročnosti pro velké i malé jezdce. V rámci dopoledního zahájení proběhne výzva k charitativně – sportovní akci „Sbírejme kiláky“.
 

Trasy

I letos se můžete vydat na některou z cyklistických nebo dvou pěších tras, na kterých navštívíte zajímavá místa. Například na cyklistické trase vedoucí mikroregionem Dolní Poolšaví nebo na pěší Sadské vás čeká zastávka ve Vinařství Medek, jehož majitel Josef Medek zvítězil na letošním koštu vína v Sadech hned třikrát, kdy nejvíce chutnala jeho vína Alibernet, André a směs bílých vín. Cyklistické trasy mají zastávku také v Muzeu tupeské keramiky v Tupesích nebo v Centru lidových tradic na Modré, kde v podzemí najdete dvě speciální degustační stezky, vinnou a slivovicovou. Na stezce Dolním Poolšavím navštívíte mimo jiné Areál Jízdy králů Kunovice, kde se můžete občerstvit a prohlédnout si expozici věnovanou historii tohoto zvyku, který se v Kunovicích letos v květnu opět po dvou letech pojede.

V cíli na Masarykově náměstí nebude chybět doprovodný kulturní program. Od 15:15 vystoupí CM Bálešáci a SPT Dolina ze Starého města, připraven bude opět i malý vinný trh.

© 1996 - 2018 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.