Krajem vína - Putování po vinařských stezkách Kyjovska

Termín a lokalita

22. 8. 2020 9.00 - 22. 8. 2020 17.00
Kyjov

Organizátor

Nadace Partnerství
Kyjov
 515903121
Koupit startovní balíček

Třetí srpnovou sobotu vás zveme do Kyjova a okolí na putování po vinařských stezkách. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích. Výlet zakončíme tentokrát ve sklepní uličce vlkošských búd ve Vlkoši, kde bude zároveň probíhat tradiční Zarážání hory. Vlkošští vinaři vám nabídnou svá vína k degustaci a připraví pro vás bohatý folklórní program. A samozřejmě tu můžete vyhrát i některou z cen v tradičním závěrečném slosování - třeba vína z regionu či dovolenou na vinařských stezkách.

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 22. 8. 2020 na registraci do Kyjova na Masarykovo náměstí (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na vybranou trasu.

Startovní balíček
Startovní balíček stojí v předprodeji na e-shopu 180 Kč, na místě 200 Kč (předprodej končí v pátek 21. 7. ve 12 hodin v poledne). V ceně je zahrnuta degustační sklenička Moravských vinařských stezek s nosičkou a aktuální přelepkou, která slouží jako vstupenka. K balíčku dostanete zdarma startovní pas s mapou značených tras a razítkovacích míst. Kdo si zakoupí balíček až na místě a přijede v letošním triku kampaně Do práce na kole nebo s platnou jízdenkou IDS JMK (s datem akce nebo datem předchozího dne) dostane slevu 20% na startovní balíček.

Trasy
Připraveny jsou pro vás dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách jsou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín u vinařů stojí okolo 10 - 15 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodin, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.

  • dlouhá cyklotrasa (cca 45 km)
  • krátká cyklotrasa (cca 25 km)
  • pěší trasa (cca 12 km)
Okruh dlouhé trasy
(upřesníme brzy)
Okruh krátké trasy
(upřesníme brzy)
Okruh pěší trasy
(upřesníme brzy)

Zastávková místa
  • Start – Kyjov, Masarykovo náměstí: výdej startovních pasů.
  • Razítko 1 – 10 – bude upřesněno ve startovním pase, počet razítkovacích míst se zvyšuje s délkou trasy
na trase Vás čekají zastávková místa ve vinných sklípcích, u turistických atrakcí, kde sbíráte razítka do startovního pasu, můžete se občerstvit, ochutnat místní speciality, popovídat si s vinaři o zdejší výrobě vína a místních tradicích
  • Cíl - Vlkoš, areál vinných sklepů Vlkošské búdy: od 14 hodin příjem startovních pasů s min. počtem razítek, v 17 hodin proběhne losování o ceny
  • Doprovodný program – Vlkoš, areál vinných sklepů Vlkošské búdy: Zarážání hory. Vlkošští vinaři vám nabídnou svá vína k degustaci a připraví pro vás bohatý folklórní program. : 14:00 - 18:00 hod.

Kde se ubytovat?
 
Ubytování s bezplatnou úschovou kol v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni najdete na webu Cyklisté vítáni.
 
Pořadatelé
IDS_web-(2).PNG        
 
 
Tento projekt podpořili Jihomoravský kraj a Česká spořitelna
 
JMK_logo_2010_250.jpg  

Partneři seriálu akcí Krajem vína 2020
 
    Logo-MVSm.jpg     CV_2008m.jpg        
     

 
      
     
     

Koupit startovní balíček

© 1996 - 2020 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.