Krajem vína - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Termín a lokalita

22.9.2018
Znojmo

Organizátor

Partnerství, o.p.s.
515903121
Koupit startovní balíček

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska.

Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde budete moci kromě vína ochutnat i čerstvý znojemský burčák přímo z rukou vinařů. Tour de burčák zakončíme tradičně na Burčákovém dni Znovínu v Louckém klášteře. Ochutnáte zde burčák a užijete si organizovanou prohlídku Louckého kláštera.

Kdy: 22. září 2018 (možnost registrace od 9 do 11 hod.)
Kde: Znojmo, Loucký klášter (mapa)
Kontakt: Nadace Partnerství, Dominika Bäuchelová, tel. 515 903 121, dominika.bauchelova@nap.cz
 

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 22. 9. 2018 na registraci do Louckého kláštera ve Znojmě (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na trasu.

Startovní balíček

Startovní balíček stojí v předprodeji na e-shopu 120 Kč, na místě 140 Kč (předprodej končí v pátek 21. září ve 12 hodin). Startovní balíček neplatí účastníci do 18 let. V ceně je zahrnuta degustační sklenička s nosičkou. K balíčku dostanete zdarma cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst.
 

Trasy

Připraveny jsou pro vás dvě  trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách budou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín u vinařů stojí okolo 10 - 15 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodin, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.

dlouhá cyklotrasa (47 km)
krátká cyklotrasa (35 km)
pěší trasa (17 km)
 

Okruh a profil dlouhé trasy

Znojmo – Nový Šaldorf – Sedlešovice – Konice – Popice – Havraníky – Šatov – Hnanice – Chvalovice – Vinný hrádek Lampelberg – Vrbovec – Znojmo

profil-znojmo.JPG

Koupit startovní balíček

© 1996 - 2018 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.