Krajem vína - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Termín a lokalita

19. 9. 2020 9.00 - 19. 9. 2020 17.00
Znojmo

Organizátor

Nadace Partnerství
Znojmo
 515903121
Koupit startovní balíček

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde budete moci kromě vína ochutnat i čerstvý znojemský burčák přímo z rukou vinařů. Tour de burčák zakončíme tradičně v areálu Louckého kláštera, kde pro bude připraven folklorní program s nabídkou místních specialit.

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si zatím není nutné rezervovat předem, ale vzhledem k současné situaci to doporučujeme. Budeme-li muset omezit počet účastníků, přednost budou mít předprodané startovní balíčky. Poté stačí dorazit v sobotu 19. 9. 2020 na registraci do Znojma do areálu u Louckého kláštera (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na vybranou trasu.

Startovní balíček
Startovní balíček stojí v předprodeji na e-shopu 180 Kč, na místě 200 Kč (předprodej končí v pátek 18. 9. ve 12 hodin v poledne). V ceně je zahrnuta degustační sklenička Moravských vinařských stezek s nosičkou a aktuální přelepkou, která slouží jako vstupenka. K balíčku dostanete zdarma startovní pas s mapou značených tras a razítkovacích míst. Kdo si zakoupí balíček až na místě a přijede v letošním triku kampaně Do práce na kole nebo s platnou jízdenkou IDS JMK (s datem akce nebo datem předchozího dne) dostane slevu 10% na startovní balíček.

Trasy
Připraveny jsou pro vás dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách jsou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín u vinařů stojí okolo 10 - 15 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodin, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.

  • dlouhá cyklotrasa (cca 45 km)
  • krátká cyklotrasa (cca 30 km)
  • pěší trasa (cca 15 km)
Okruh dlouhé trasy
(upřesníme brzy)
Okruh krátké trasy
(upřesníme brzy)
Okruh pěší trasy
(upřesníme brzy)
Pěší trasu si je možné zkrátit místní autobusovou hromadnou dopravou
(upřesníme brzy)

Zastávková místa
  • Start – Znojmo, areál u Louckého kláštera: výdej startovních pasů.
  • Razítko 1 – 10 – bude upřesněno ve startovním pase, počet razítkovacích míst se zvyšuje s délkou trasy
na trase Vás čekají zastávková místa ve vinných sklípcích, u turistických atrakcí, kde sbíráte razítka do startovního pasu, můžete se občerstvit, ochutnat místní speciality, popovídat si s vinaři o zdejší výrobě vína a místních tradicích
  • Cíl - Znojmo, areál u Louckého kláštera: od 14 hodin příjem startovních pasů s min. počtem razítek, v 17 hodin proběhne losování o ceny
  • Doprovodný program – Znojmo, areál u Louckého kláštera: vinařství Znovín Znojmo vám nabídne svá i místní vína a burčák k degustaci, ochutnávky místních specialit a připraven pro vás bude i folklórně-hudební program. Cykloklub Znojmo opět připraví doprovodný program pro děti i dospělé: 14:00 - 18:00 hod.

Kde se ubytovat?
 
Ubytování s bezplatnou úschovou kol v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni najdete na webu Cyklisté vítáni.
 
 
Pořadatelé
 
IDS_web-(2).PNG        
 
 
Tento projekt podpořili Jihomoravský kraj a Česká spořitelna
 
JMK_logo_2010_250.jpg  

Partneři seriálu akcí Krajem vína 2020
 
    Logo-MVSm.jpg     CV_2008m.jpg        
     
        
     
   

Koupit startovní balíček
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2020 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.