Nabídka partnerství pro obce,
mikroregiony, MAS, vinaře a další organizace na vinařských stezkách

Současný stav Moravských vinařských stezek

Moravské vinařské stezky (MVS) představují společný turistický produkt 258 vinařských obcí, Nadace Partnerství, Jihomoravského kraje, vinařů a dalších podnikatelů v oblasti cyklistické a vinařské turistiky.
 

V současnosti je možné MVS charakterizovat takto

MVS jsou nejznámější a nejrozsáhlejší sítí tematických cyklistických tras v ČR (1200 km) zaměřených na vinařskou krajinu jižní Moravy, s dobře vybudovaným směrovým a informačním značením v terénu (1500 značek a 300 panelů, instalovaných od roku 2001).

MVS jsou doma i v zahraničí dobře etablovaný a fungující turistický produkt, který je obsažen ve všech propagačních materiálech a mapách Jihomoravského kraje.

Na jeho vytvoření se podílelo asi 250 obcí, v současnosti je na něj navázaných asi 150 podnikatelů s certifikací Cyklisté vítáni a stovky dalších vinařských a turistických služeb.

Z iniciativy obcí postupně vznikají na síti MVS bezpečné úseky cyklistických stezek, odpočívadla pro turisty a navazující lokální okruhy (např. Stezka krajem André).

Koordinaci MVS provádí Nadace Partnerství, která se stará především o monitoring značení a informačních panelů, rozvoj certifikovaných služeb Cyklisté vítáni a Vinařská turistika, propagaci a management MVS. Za účelem zajištění těchto aktivit a dalšího rozvoje MVS bychom chtěli požádat obce, mikroregiony, místní akční skupiny, vinaře, spolky vinařů, podnikatele a další organizace na MVS o:

1) podpis Memoranda o rozvoji Moravských vinařských stezek

2) uzavření Smlouvy o partnerství a spolupráci s Nadací Partnerství
 

Memorandum o rozvoji Moravských vinařských stezek

Hlavní body Memoranda

- účelem je vyjádření podpory rozvoji MVS
- určeno pro města a obce, mikroregiony, podnikatele (vinaře, ubytovatele atd.), spolky vinařů, místní akční skupiny, instituce a další organizace na vinařských stezkách
- přihlášení se k MVS jako turistickému produktu
- péče o MVS v oblasti plánování, rozvoje infrastruktury, služeb, propagace a prezentace
- šíření dobrého jména MVS
- nefinanční plnění
 

Memorandum ke stažení

Memorandum-o-rozvoji-Moravskych-vinarskych-stezek.pdf

Doplněné a podepsané Memorandum, prosíme, zašlete na adresu Nadace Partnerství, Údolní 33, 602 00 Brno, nebo oskenovené na martin.fiala@nap.cz. V případě dotazů se můžete obrátit na koordinátora MVS - Martina Fialu, tel. 775 856 979, email: martin.fiala@nap.cz. Děkujeme.

Smlouva o partnerství a spolupráci

Hlavní body Smlouvy o partnerství a spolupráci

- účelem je přímá podpora rozvoje MVS
- určeno pro města a obce, mikroregiony, podnikatele (vinaře, ubytovatele atd.), spolky vinařů, místní akční skupiny, instituce a další organizace na vinařských stezkách
- přihlášení se k MVS jako turistickému produktu
- péče o MVS v oblasti plánování, rozvoje infrastruktury, služeb a propagace
- šíření dobrého jména MVS
- finanční plnění - příspěvek 5000 Kč/rok - zahrnuje:
- kontrola stavu značení i informačních tabulí
- certifikace 1 zařízení Cyklisté vítáni
- přednostní zveřejnění akcí v tištěném Kalendáři akcí a na webu www.stezky.cz
- rozšířená prezentace obce, akcí a služeb na webu www.stezky.cz
- spolupráce při vyhledávání dotačních příležitostí
- poradenství v cyklistické a vinařské turistice
 

Města, obce a partneři, kteří již podepsali Smlouvu o partnerství a spolupráci

obec Blatnice pod Sv. Antonínkem, obec Blatnička, obec Bořetice, obec Božice, město Břeclav, obec Břežany, obec Bulhary, město Bzenec, obec Čejč, obec Čejkovice, obec Dobšice, obec Dolní Bojanovice, město Dolní Kounice, obec Dolní Věstonice, městys Drnholec, obec Dyjákovice, obec Hevlín, obec Hlohovec, obec Hnanice, město Hodonín, obec Horní Bojanovice, obec Hovorany, obec Hrádek, město Hustopeče, obec Ivaň, obec Jevišovka, obec Jezeřany-Maršovice, obec Kobylí, obec Kostelec, obec Krumvíř, obec Kubšice, obec Kurdějov, město Kyjov, město Lanžhot, obec Lednice, obec Lipov, obec Lužice, obec Mikulčice, město Mikulov, obec Milotice, obec Milovice, město Miroslav, městys Moravská Nová Ves, město Moravský Krumlov, obec Moravský Žižkov, obec Morkůvky, obec Mutěnice, obec Němčičky, obec Nový Šaldorf – Sedlešovice, obec Pasohlávky, město Podivín, městys Polešovice, obec Pouzdřany, obec Přítluky, obec Radějov, město Rajhrad, obec Rakvice, obec Ratíškovice, obec Starovice, obec Starý Poddvorov, obec Strachotín, město Strážnice, obec Sudoměřice, obec Svatobořice-Mistřín, obec Šakvice, obec Šanov, obec Šardice, městys Šatov, obec Těmice, obec Terezín, obec Tvrdonice, obec Uherčice, město Uherské Hradiště, město Valtice, obec Vedrovice, město Velké Bílovice, město Velké Pavlovice, městys Višňové, obec Vlasatice, obec Vlkoš, město Vracov, obec Vrbovec, obec Zaječí, město Znojmo, obec Žádovice, město Ždánice
 

Smlouva ke stažení

Smlouva-o-partnerstvi-a-spolupraci.doc
 
Doplněnou a podepsanou Smlouvu, prosíme, zašlete na adresu Nadace Partnerství, Údolní 33, 602 00 Brno. V případě dotazů se můžete obrátit na koordinátora MVS - Martin Fiala, tel. 775 856 979, email: martin.fiala@nap.cz. Děkujeme.
 

Značení a infopanely

 

 

© 1996 - 2019 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.