Mutěnická vinařská stezka

Svatobořice-Mistřín, Šardice, HovoranyČejč, Mutěnice, Milotice

Vinařská stezka kopírující hranice bývalé Mutěnické vinařské oblasti tvoří uzavřený okruh v podobě ležaté a hodně kostrbaté osmičky. Dobře sjízdná a nenáročná trasa vede většinou po zpevněných polních cestách. Jízda kultivovanou krajinou, zelení remízků, sadů a vinic nabízí zajímavou cyklistiku i prvotřídní vinařské zážitky.

Popis výletu

Zajímavosti na trase

  • Rezidence vznikla v letech 1740-1742 přestavbou staré sýpky. Uvnitř kamenné schodiště, všechny místnosti klenuté, stropy v místnostech 1. patra jsou zdobeny štukovým dekorem.
  • Na místě dnešního zámku stávala původně vodní tvrz, připomínaná ve 14. století. Po ní dnes zůstal jen vodní příkop kolem zámku. Zámek Milotice je barokní perlou. Zámecká vinotéka, umístěná v pravém křídle sala terrena, nabízí stinné odpočinutí i  výběr skvělých vín z této oblasti. Pokud máte s sebou děti, mohou si tu vypůjčit kostým a vyzkoušet si, jaké to je být rytířem či princeznou.
  • Utrpení lidí poslaných za války do internačního tábora připomíná Památník a muzeum v místě bývalého Internačního tábora ve Svatobořicích na Kyjovsku. Internační tábor fungoval ve Svatobořicích v letech 1942 - 1945 a prošlo jím okolo 2500 lidí.
  • Vyhlídka nad obcí Šardice ve tvaru sudu nabízí krásné výhledy na okolní lány a vinohrady.

Zveme vás na vinařské stezky na SlováckoToto video bylo vytvořeno v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který podpořila Evropská unie.
 Spojeni-log-mini.jpg
 

Tipy na výlet

Vinařské stezky Kyjovska

 

Délka:

62 km

Obtížnost:

Trasa vhodná pro všechny kategorie cyklistů, náročnější profil v okolí Hovoran, Šardic a Svatobořic-Mistřína.

Povrch:

34 % silnice, 66 % cyklostezky a zpevněné terénní úseky

Trasa ke stažení:

Akce

Zobrazit kalendář

Služby na trase

Zobrazujeme vybrané služby v okolí

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2021 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.